ДОСЛІД 3

Потрібно взяти один графічний файл та прослідкувати як буде змінюватися його розмір при збереженні  різними типами розширень.
пропоную таку картинку "Учениця вчиться"))):

JPEG


Окрім GIF, для представлення растрової графіки може також використовуватися формат JPEG (Joint Photographic Group – об’єднана група експертів по обробці фотознимків). Формат JPEG був створений для того, щоб позбавитися від обмежень, існуючих в GIF. У розробці формата брали участь спеціалісти з обробки фотозображень; окрім того, розробники ставили за мету добитися високого ступеня стиснення зображень, що налічують мільйони кольорів. JPEG-зображення зберігаються у файлах з розширенням .jpeg.

Програми підтримки JPEG використовують алгоритм стиснення з втратою інформації; вони виключають з зображення ті дані, котрі вважають неістотними. Перед застосуванням алгоритма стиснення зображення поділяється на прямокутні області. Працюючи з JPEG-зображеннями, Ви можете вирішувати, якою частиною графічних даних можна знехтувати, але при цьому існує ризик отримати нечітке, розпливчасте зображення з недостатньо проробленими деталями. Недопустово великі однорідні блоки у складі зображення називаються артефактами. Артефакти з’являються тоді, коли обрана дуже великий ступінь стиснення.

 Існує математичний метод, що називаєтьмя дискретним косинусним перетворенням, який дозволяє конвертувати прямокутні області даних у набір кривих, що складають зображення. В залежності від ступеня стиснення, програма відкидає ті криві, внесок яких у формування зображення невеликий. 

PNG



PNG (Portable Network Graphic – пересувні мережеві графічні дані) – це формат, призначений для зберігання графічних зображень у файлі та використовуючий стиснення даних. Передбачається, що з часом формат PNG замінить GIF. На відміну від GIF, формат PNG був розроблений спілкою Internet, та засоби підтримки цього формату розповсюджуються безкоштовно.

Подібно до GIF, у PNG використовується стиснення без втрати даних, тому при декодуванні вмісту PNG-файла вихідне зображення повністю відтворюється. Формат PNG дозволяє знаходити компромісні рішення, що забезпечують, з одного боку, добру якість графіки, а з іншої сторони, задовільні розміри файлів для зберігання зображень. Як правило, ступінь стиснення у PNG-файлах на 10%-13% більше ніж у GIF-файлів.

PNG також має інші переваги перед форматом GIF. Дані можуть зберігатися як у реальних кольорах, так і з допомогою палітри, яку надає GIF. При створенні прозорих зображень Ви можете задавати ступінь прозорості. Та нарешті, PNG дозволяє регулювати яскравість зображення.

Недивлячись на переваги над форматом GIF, PNG зараз використовується достатньо рідко.

SVG



SVG (Scalable Vector Graphics – масштабуєма векторна графіка) – це формат векторної графіки, в якому дані записуються на мові XML. Таким чином, зображення у форматі SVG являє собою XML-документ. Для відображення SVG-даних броузерои необхідний додатковий модуль, тому SVG зараз використовується рідко.
 

TIFF



Формат TIFF (Tag Image File Format – формат файлів зображення на базі позначок) призначений для зберігання растрової графіки. TIFF-файли часто використовуються у настільних видавничих системах, при передачі факсів, у прикладних програмах, що обробляють тривимірні зображення, та в додатках, орієнтованих на застосування у медицині.

З допомогою TIFF-файлів часто здійснюється обмін растровими зображеннями (в тому числі результатами сканування) між прикладними програмами. TIFF-зображення зберігаються у файлах з розширенням .tiff або .tif. Формат TIFF часто застосовується для роботи з чорно-білими зображеннями, зображеннями, що використовують кольорову палітру, а також повнокольоровими зображеннями. Крім того, до складу TIFF-файла можуть входити дані, отримані в результаті застосування алгоритма стиснення JPEG або інших алгоритмів.

EPS



EPS (Encapsulated PostScript – інкапсульовані PostScript-дані) – це формат, що застосовується для опису векторної графіки. Дані представлені на мові PostScript, яка була розроблена у 1985 р. компанією Adobe та незабаром став промисловим стандартом. Мова PostScript використовується для опису інформації, призначеної для друку.

EPS-файли можуть містити ASCII-символи або графічні дані. Звичайно вважають, що EPS-файли містять графічну інформацію, представлену у растровому вигляді та призначену для виводу на пристрій відображення. На відміну від EPS-файлів, PostScript-файли містять лише команди виводу інформації.

BMP



BMP – це стандартний формат опису растрової графіки, що використовується у середовищі Windows. За замовчанням BMP-дані зберігаються в файлах з розширенням .bmp.

У системі Windows растрова графіка зберігається у форматі DIB (device-independent bitmap – бітова карта, що не залежить від пристроя), що дозволяє виводити растрові зображення на пристрої будь-якого типу. В даному разі представлення кольору піксела не залежить від способу його відтворення. DIB-дані також записуються у файли з розширенням .bmp.

WMF



WMF (Windows Metafile Format – формат метафайла Windows) – це формат, що використовується для обміну графічними даними між додатками Microsoft Windows. У WMF-файлах можуть зберігатися як векторні, так і растрові зображення.


PICT



Формат PICT розроблений компанією Apple Computer у 1984 р. У PICT-файлах містяться команди Quick Draw, які описують об’єктні та растрові зображення. Формат PICT підтримують усі графічні програми, що виконуються у середі Macintosh. У вихідному варіанті PICT була передбачена підтримка 8 кольорів. У модернізованих версіях PICT підтримуються 32-бітові кольори.

PCX



Формат PCX був розроблений ZSOFT для програми PC Paintbrush. У даний час він використовується графічними додатками, що виконуються на PC, та підтримується більшістю програм сканування, передачі факсів та настільними видавничими системами. Зображення, представлені у форматі PCX, зберігаються у файлах з розширенням .pcx.

2 коментарі:

  1. Березовський В.С. та ін. "Основи комп. графіки" Побачтв в книзі класного багато. і це завдання можна переглянути і зробити. А яку програмулю використовуєш для перевірки

    ВідповістиВидалити